09367794450 logo@liyanaweb.ir

فرهنگ مصور طراحی گرافیک

گوین امبروز- پل هریس
ترجمه: لادن رضایی


0tarahi-graphic.jpg

این کتاب به واژه‌ها و اصطلاحات متنوعی می‌پردازد که غالباً در طراحی گرافیک به کار می‌روند. از آرجی‌بی، مونتاژ و پیکسل گرفته تا ورنی، و یووی. دراین کتاب بیش از ۲۵۰ اصطلاح رایج طراحی گرافیک گردآوری شده و به تصویر درآمده است که بی‌شک منبع ارزشمندی برای علاقمندان به این رشته خواهد بود. شما می‌توانید اصطلاحات رایجی چون تقارن، رنگ و خط کرسی، جنبش‌ها و سبک‌هایی مانند سورئالیسم، پوانتیلیسم و پست‌مدرنیسم، مفاهیم و اصطلاحات مدرنی مانند وکتور و بیت‌مپ و اصطلاحات سنتی را که هنوز هم مورد استفاده قرار می‌گیرند، در این کتاب بیابید.
این کتاب علاوه بر اینکه مرجعی برای فهم آسان اصطلاحات کلیدی طراحی گرافیک است، می‌تواند به طور مستقل نیز کارایی داشته باشد. هر صفحه شامل یک تعریف کوتاه همراه با نمونه‌ای تصویری از نکته‌ی مورد اشاره است. اطلاعات تکمیلی نیز به آن اضافه شده است. موضوع‌های کلیدی مطرح شده در این کتاب، آن اصطلاحاتی هستند که معمولاً در ارتباط با تایپوگرافی، صفحه‌آرایی، رنگ، فرمت، تصویر و جنبش‌های هنری به کار می‌روند.

00sib.jpg

مدخل‌ها به ترتیب حروف الفبای فارسی و ترجمه‌ی انگلیسی آن در آخر کتاب ارائه شده‌اند تا موجب سهولت مراجعه شوند. شما می‌توانید بر اساس الفبای فارسی یا انگلیسی موضوع مورد نظر را انتخاب کنید. هر صفحه شامل یک مدخل است و در صورت نیاز در پایین صفحه، علامت دست اشاره‌گر، خواننده را به سایر صفحات و مدخل‌های مرتبط ارجاع می‌دهد.

00zan.jpg

سیر زمانی رخدادهای گرافیک (در انتهای کتاب) به خواننده کمک می‌کند تا شرایط تاریخی منجر به خلق برخی رخدادهای کلیدی در تحول رشته‌ی گرافیک را بهتر متوجه شود.
این کتاب در نظر دارد تا درکی روشن از بسیاری از اصطلاحاتی که اغلب نابجا مورد استفاده قرار می‌گیرند یا با هم اشتباه می‌شوند را فراهم آورد، نظیر italics و obliques، یا تفاوت میان surprint، overprint و reverse out. همان‌طور که شاید انتظار داشته باشید، این کتاب نمونه‌هایی تصویری را مهیا کرده است تا کاربرد درست عناصر طراحی حروف مانند ellipsis، قواعد اداره‌ی مسائلی مانند widowها و orphanها، و کاربرد صحیح numeral ها را برای ساخت یک متن صحیح نمایش دهد. بسیاری از این نمونه‌ها آثاری تجاری هستندکه توسط استودیوهای بزرگ معاصر تولید شده‌اند.
طراحی گرافیک از راه مجموعه‌ای از تمهیدات بصری شامل، collage، montage، rhetoric، metaphore، juxtaposition، ارتباط خود را با مخاطب برقرار می‌کند، که تمامی این‌ها و بیش از این‌ها همراه با تصاویر شرح داده شده است.

00ketab.jpg

درک کامل اصطلاحات کلیدی مورد استفاده در طراحی گرافیک به شما کمک خواهد کرد تا ایده‌های خود را بهتر بیان کنید و شکل دهید و از درستی و دقت انتقال آنها به دیگران مطمئن شوید.
طراحان گرافیک حرفه‌ای از منابع بی‌شماری مانند محیط شهری خود، یا مقایسه‌ی ویژگی‌های زندگی معاصر و روزگار گذشته، و بازگشت به پشتوانه‌ی غنی هنرها به عنوان نیروی محرک بصری، الهام می‌گیرند. الهام، کلیدی برای خلق ایده‌های هیجان‌انگیز طراحی است. بر اساس چنین باوری است‌ که امیدواریم این کتاب نیز به عنوان منبعی از ایده‌ها، برای خلاقیت شما الهام‌بخش باشد.

error: شما مجاز به کپی نیستید دوست من
UA-101966956-1