09367794450 logo@liyanaweb.ir

پنتون رنگ سال ۲۰۱۸ را اعلام کرد

هرساله ماه دسامبر و قبل از سال نوی میلادی Pantone رنگ منتخب خود را برای دکوراسیون و لباس و.. که در کل به رنگ سال شناخته می شود را معرفی می کند. امسال نیز این کمپانی رنگ بنفش زیبایی را که کارشناسان آن را رنگ بنفش زنده می شناسند را به عنوان رنگ سال ۲۰۱۸-۱۳۹۷ معرفی کرد.
لوری پرسمان، معاون معاون موسسه رنگ Pantone Color در بیانیه ای اعلام کرد:هر رنگ سال، چیزی درباره مد، تزئینات و روند طراحی را در بر می گیرد و در عین حال منعکس کننده چیی است که در دنیای امروز ما مورد نیاز است .رنگ بنفش از دید خارجی ها رنگ سلطنتی حساب می شود در دوران قدیم بنفش یک رنگ خیلی نایاب بود و فقط افراد معروف و ثروتمند و پادشاهان و خانواده های آنها می توانستند در خانه های خود استفاده کنند رنگ بنفش رنگی آرامش بخش است و شادی ایجاد می کند.

پنتون رنگ سال ۲۰۱۸ را معرفی کرد: ماورای بنفش یا کد
TCX 3838-18.

بدین ترتیب مود سال ۲۰۱۸ بنفش خواهد بود.

ماورای بنفش به شکلی اصیل،‌ نبوغ آمیز و خیال‌انگیز ما را به آینده مرتبط می‌کند.

این رنگ معمایی از زمانه‌ی غیرقابل پیشگویی و تغییرپذیر سخن می‌گوید و معرف آسمان بی‌پایان و پهناور است. در ازای پیچیدگی‌هایی که ۲۰۱۷ به همراه داشت، احتمالاتی که در ۲۰۱۸ انتظارمان را می‌کشند بی‌نهایتند و حتا اگر از امیدواری دست بکشیم، همواره بالای سرمان ستاره‌ای هست تا آن را بنگریم و آرزو کنیم.

این رنگ همچنین یادآور رازهای کیهان است و کشف‌هایی که جهان همچنان باید به آن‌ها دست پیدا کند. رنگی که به تک تک افراد شجاعت می‌دهد تا روزنه‌های خلاقیت‌های کشف نشده را آشکار سازند و اثر خود را بر جهان باقی بگذارند.

“لئاتریس آیشمن، مدیر اجرایی موسسه رنگ پنتون می‌گوید” “ما در زمانه‌ای زندگی می‌کنیم که نیازمند خلاقیت و تخیل است. چنین خلاقیتی است که با پنتون 3838-18 یکی می‌شود. یک بنفش با مایه‌ی آبی که توجه و پتانسیل ما را به سطحی بالاتر می‌برد.”

این سایه‌ی سحاب‌گونه به هم تافته‌ترین همه‌ی رنگ‌هاست. زیرا برای تولید آن به دو رنگ آبی و سرخ نیاز است که ظاهرا به شدت متضاد هم‌اند و با ترکیب با یکدیگر تبدیل به چیزی جدید می‌شوند.

بنفش‌های معمایی سمبل عدم همنوایی و استعداد هنری هستند. سوپراستارهای جهان موسیقی مانند پرینس، دیوید بویی و جیمی هندریس با لباس‌هایی از ترکیب ماورای بنفش رو صحنه ظاهر می‌شدند تا هنر پاپ غربی و تاکیدات فردی خود را به نمایش بگذارند.

لوری پرسمن، مدیر پنتون نوشته است: “این حقیقتا یک بازآفرینی است از چیزی که در جهان امروز بدان نیاز داریم.”

 

error: شما مجاز به کپی نیستید دوست من
UA-101966956-1